Co to jest NFC w telefonie i smartwatchu?

Co to jest NFC w telefonie i smartwatchu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W smartfonach i smartwatchach często pojawia się możliwość korzystania z NFC. Nie wiesz do czego to wykorzystać? Jak może Ci to ułatwić codzienność? Sprawdzamy!

Czym jest NFC w telefonie?

NFC w telefonie (Near Filend Communication) to specjalna technologia, która umożliwia przesył danych na małą odległość. Najczęściej działa to pomiędzy urządzeniami, które są od siebie oddalone o maksymalnie 20 centymetrów. Delikatnie różni się to od modułu Bluetooth, bo NFC opiera się na indukcji magnetycznej.

Jak może Ci pomóc NFC w telefonie?

NFC w telefonie może pomóc Ci połączyć się z drugim urządzeniem bezprzewodowo. To przydatne rozwiązanie, np. jeśli chcesz zapłacić za produkty spożywcze w sklepie zbliżeniowo, korzystając z aplikacji bankowej. Konieczne jest wtedy włączenie modułu NFC (jeśli smartfon go posiada), a następnie przyłożenie telefonu do terminala.

Na podobnej zasadzie działa np. skanowanie biletów albo przesył danych pomiędzy urządzeniami. Wystarczy je przybliżyć do siebie i to właściwie tyle! Warto jednak zaznaczyć, że przesył plików czy multimediów pomiędzy telefonami może trwać dość długo, bo przepustowość nie jest zbyt duża.

NFC w telefonie – bezpieczne czy nie?

Ze względu na to, że transakcje przeprowadzane dzięki NFC w telefonie działają na niewielką odległość, jest to bezpieczne rozwiązanie. Aby móc w pełni korzystać z tego rozwiązania, trzeba przed zakupem sprawdzić, czy smartfon albo smartwatch posiada w ogóle taki moduł.

tacitprogrammer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak technologia druku 3D zmienia pracę stomatologów?
Jak technologia druku 3D zmienia pracę stomatologów?
Odkryj jak innowacje w technologii 3D przekształcają świat stomatologii, umożliwiając tworzenie precyzyjnych modeli zębów i protez w krótszym czasie.
Ostatnie wpisy