Jakie powinno być biurko dla gracza?

Jakie powinno być biurko dla gracza?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gracze bardzo cenią sobie komfort podczas grania. Rzeczywiście wygoda może mieć całkiem spory wpływ na rozgrywkę, a jej brak przesądza czasem o wyniku meczu. Dodatkowo osoby spędzające dużo czasu przed ekranem powinny tym bardziej dbać o swoją postawę.

Odpowiednio dobrane biurko oraz krzesło gamerskie nie tylko dają dużo większy komfort w czasie gry, lecz także pomagają utrzymać zdrową dla kręgosłupa postawę. Zobacz, jakie powinno być optymalne biurko dla gracza. 

Duża powierzchnia  

Monitor gamingowy, klawiatura, głośniki i inne gadżety zajmują na biurku bardzo dużo miejsca. Poza ustawieniem sprzętu musisz także pamiętać o tym, żeby pozostawić wolną przestrzeń na ruchy myszką. Podczas szybkiej rozgrywki nic nie może ograniczać jej zasięgu, dlatego duża podkładka powinna być zupełnie wolna od innego sprzętu.

Powierzchnia biurka pozwoli także na bezpieczne ustawienie na nim napojów lub przekąsek w bezpiecznej odległości od sprzętu gamerskiego. Biurka gamingowe Pro Gamer mają nawet blaty do długości do 160 cm! Taka przestrzeń na pewno umożliwi Ci stworzenie wygodnej i bardzo rozbudowanej stacji do grania. 

Porty USB oraz dodatkowe uchwyty  

Te elementy nie są niezbędne podczas grania, ale zdecydowanie ułatwiają stworzenie swojej stacji gamerskiej i uporządkowanie przestrzeni. Porty USB wbudowane w biurko pozwolą Ci scalić ze sobą całe stanowisko do grania, a dodatkowo rozwiążą problem plączących się na biurku kabli, ponieważ podłączone do blatu lub pod nim przewody, łatwo jest uporządkować.

Uchwyt na słuchawki umieszczony pod biurkiem zminimalizuje ryzyko strącenia sprzętu z blatu lub uszkodzenia kabla, a uchwyt na butelkę wyeliminuje niebezpieczeństwo rozlania napoju na drogą elektronikę.  

Regulacja wysokości  

Bardzo przydatną funkcją przy biurkach gamingowych jest możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu możesz dopasować swoją przestrzeń gracza idealnie pod siebie. Osoby bardzo wysokie narzekają na ból odcinka szyjnego kręgosłupa, ponieważ przez zbyt niskie biurka muszą grać z głową pochyloną ku dołowi. Z kolei osoby niskie oraz dzieci cierpią z powodu nadmiernego napięcia w karku oraz okolicy obręczy barkowej, bo żeby oprzeć ręce na blacie, muszą lekko unosić ramiona.

Te problemy mają duży wpływ na zdrowie graczy oraz ich samopoczucie. U dzieci i młodzieży źle dopasowana wysokość biurka i krzesła prowadzi najczęściej do wad postawy, przez co cierpią w dorosłym życiu. 

Dodatkowo regulacja wysokości biurka pozwala również na ustawienie blatu tak wysoko, by komfortowo móc grać w pozycji stojącej. Podczas długiej sesji gamingowej warto od czasu do czasu zagrać jeden mecz na stojąco, by nieco zaktywizować ciało i odciążyć kręgosłup. W ten sposób możesz uniknąć bólu pleców, głowy oraz karku. 

Fotel gamingowy do biurka  

Jeśli nie masz regulowanego biurka i nie możesz sobie póki co na nie pozwolić, zadbaj o swój kręgosłup kupując fotel gamingowy. Takie krzesła mają regulację wysokości, dzięki czemu nadal możesz dopasować stanowisko pod swój wzrost, ale także są obite grubą warstwa miękkiej pianki, co sprawia, że są wyjątkowo wygodne.

Godziny spędzone na graniu przy komputerze mogą być naprawdę męczące, jeśli nie masz wystarczająco miękkiego i komfortowego siedziska. Fotel do grania to najlepsza inwestycja.

Zdj. główne: Fredrick Tendong/unsplash.com

tacitprogrammer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Internetowy sklep z kablami audio-video – co można w nim kupić?
Internetowy sklep z kablami audio-video – co można w nim kupić?
Oferuje on szeroki wybór różnorodnych kabli, które umożliwiają połączenie i przesyłanie sygnału między urządzeniami audio i wideo.
Ostatnie wpisy