Najlepsze gry dostępne w EA Play na XBOX

Najlepsze gry dostępne w EA Play na XBOX
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

EA Play to abonament, który daje nam dostęp do wielu ciekawych gier na konsoli Xbox i nie tylko. Co jednak takiego ma on do zaoferowania i czy warto go kupić?

Usługa EA Play jest dosyć tania, tym bardziej warto na nią zwrócić uwagę

EA Play to usługa, która ma nam dawać dostęp do interesujących gier studia EA Games, a także firm od niego zależnych. Działa ona na Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, a także PC, korzystając ze Steama lub Origina.

Aktualnie wykupienie abonamentu EA Play na Xboxa kosztuje 14,99 złotych miesięcznie w planie miesięcznym i 79,99 złotych w planie rocznym. Jest więc to nie lada gratka dla osób, które nie grały w znane serie takie jak Mass-Effect czy Dragon Age, bądź chcą odświeżyć sobie te tytuły, a nie mają już do nich dostępu.

Poza tym EA Play daje dostęp do gier przed premierą – przynajmniej niektórych, a wykupienie abonamentu gwarantuje nam 10% zniżki na cyfrowe produkty EA dla platformy Xbox.

Oferta EA Play – każdy może znaleźć w niej coś dla siebie

W tym momencie w abonamencie EA Play gwarantowany jest dostęp do zarówno tych klasycznych produkcji studia EA Games, jak i nowych gier, które trafiły do abonamentu. Nie wszystkie nowe gry (z oczywistych względów) są dostępne w ramach tej usługi. 

Na pewno fani produkcji takich jak The Sims, Need For Speed czy gier z uniwersum Star Wars będą zadowoleni z abonamentu stworzonego przez EA. Jeśli zaś chodzi o najlepsze tytuły, z powodu których niejeden gracz może zdecydować się na wykupienie subskrypcji, zdecydowanie warto wyróżnić:

  • Star Wars Jedi: Fallen Order – w większości zestawień w internecie to właśnie ta gra jest najbardziej interesującą pozycją z EA Play. Jest to produkcja RPG, która dzieje się w świecie Gwiezdnych Wojen. Okres, którego dotyczy historia, to czasy początków Galaktycznego Imperium. W grze wcielamy się w padawana Jedi, którego główną misją jest przeżyć w skrajnie trudnych warunkach. To tytuł, który posiada bardzo pozytywne recenzje, jest wciągający i gwarantuje intensywną rozrywkę na przynajmniej 25 godzin głównego wątku fabularnego;
  • NFS Heat – jest to tytuł z serii Need for Speed, który pojawił się w 2019 roku. Gra od samego początku wyróżniała się m.in. stylem jazdy czy muzyką, jednak większość graczy ma dosyć pozytywny stosunek do niej – ogólna opinia na Google to 4,6/5. W NFS Heat mamy do czynienia z dosyć ciekawym systemem progresji – jest on liniowy, prosty, nie wymaga grindowania, a sama gra nawiązuje klimatem do klasycznych produkcji Need for Speed;
  • Titanfall 2 – jest to kontynuacja serii Titanfall. Sama dwójka może być w pełni uznana za jeszcze lepszy tytuł od jedynki. Gra jest strzelanką, która posiada bardzo interesującą i rozbudowaną kampanię. Łączy więc dynamiczne mechaniki z elementami fabularnymi i to w bardzo spójny i udany sposób. Titanfall 2 posiada także tryb multiplayer, który cieszy się sporym zainteresowaniem wielu graczy. To jeden z najbardziej udanych tytułów dekady 2010 – 2020, który wyszedł spod skrzydeł EA Games. Stworzeniem go zajęło się natomiast studio Respawn Entertainment;
  • Star Wars: Squadrons – to kolejny tytuł z uniwersum Gwiezdnych Wojen, który wart jest uwagi. Należy jednocześnie dodać, że nie jest to tytuł triple-A. To po prostu symulator latania myśliwcami ze świata SW. Prosty pomysł, bardzo dynamiczna rozgrywka i klasyczna historia walki Imperium z Rebeliantami okazały się przepisem na sukces. Jest to tytuł, który zdecydowanie warto ograć na konsoli Xbox;
  • NFS Payback – jest to gra, która ma wielu fanów pomimo mieszanych recenzji po jej premierze. Jedną z wad, na którą zwracali uwagę gracze, jest ilość mikrotransakcji. Sama fabuła, styl jazdy i mechaniki mogą się jednak podobać. NFS Payback jest bardzo ciekawą odsłoną serii, wykupienie abonamentu EA Play może być więc idealną okazją do jej przetestowania;
  • Dragon Age: Inquisiton – trzecia część Dragon Age to jeden z tych tytułów, w które zdecydowanie warto zagrać. Jest to RPG, które zdobyło sympatię naprawdę sporej ilości fanów gier związanych z uniwersami fantasy. Tytuł ten wyróżnia bogata zawartość – na każdym kroku spotkać możemy coś do zrobienia, czy to nowe zadania, czy zagadki i nagrody. Mówi się nawet, że skompletowanie całej gry może zająć od 150 do nawet 200 godzin zabawy. To zdecydowanie jeden z ciekawszych tytułów na tej liście.
  • Trylogia Mass Effect i Mass Effect Andromeda – gry z serii Mass Effect przenoszą nas do świata przyszłości, w którym czeka na nas wiele niebezpieczeństw. To klasyka RPG, każdy, kto jest fanem Sci-Fi i gier z interesującą fabułą powinien się nimi zainteresować. W EA Play dostępne są zarówno pierwsze trzy części Mass Effecta, jak i Mass Effect Andromeda.

Zdj. główne: pixabay/pexels.com

tacitprogrammer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Administracja serwerami: Jak efektywnie zarządzać swoją infrastrukturą IT?
Administracja serwerami: Jak efektywnie zarządzać swoją infrastrukturą IT?
Pamiętaj, że dobrze zarządzane serwery to solidna podstawa stabilnego i bezpiecznego działania Twojej infrastruktury IT.
Ostatnie wpisy