Telewizja online – gdzie można ją oglądać?

Telewizja online – gdzie można ją oglądać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z posiadania telewizora w domu i korzysta z telewizji online. Gdzie można ją oglądać? Już podpowiadamy.

Powodów ku temu, by wykluczyć długie godziny przed ekranem TV z codziennej rutyny, jest wiele. Przede wszystkim pozwala to mieć większą kontrolę nad przyswajanymi informacjami, niewiele osób chce również uzależniać swój dzień od godzin w ramówce czy tracić czas na oglądanie długich bloków reklamowych.

Czasem chodzi jednak o bardziej błahe sprawy: wyjazd służbowy, weekend na działce, popsuty telewizor lub chęć obejrzenia programu przy użyciu SmartTV, bez podpisywania umów z dostawcą.

Legalne źródła telewizji online

Już od kilku lat w sieci pojawiają się strony internetowe (obecnie również aplikacje na telefon), które oferują telewizję online do oglądania w sposób legalny. Niestety wybór kanałów na takich platformach jest dość ograniczony. Jeśli chcesz skorzystać z tego typu usługi w sposób niełamiący praw autorskich, sprawdź naszą listę polecanych serwisów.

WP Pilot

W skład darmowego pakietu WP Pilot wchodzą 33 kanały, między innymi: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV 4, 4FUN TV, TV Plus. Żeby z niego skorzystać, wystarczy jedynie założyć konto. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jakość obrazu będzie niższa i nie da się wyłączyć reklam.

WP Pilot oferuje także kilka pakietów premium, które zawierają znacznie więcej kanałów (nawet 122), a także oferują obraz w formacie full HD – bez reklam. Platforma (zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej) jest dostępna w przeglądarkach internetowych, na SmartTV oraz na telefonach i tabletach z systemem Android oraz iOS.

Polsat Box Go

Do niedawna popularnym serwisem telewizji online była IPLA, która w sierpniu 2021 roku połączyła siły z Polsat Box, tworząc razem Polsat Box Go. Usługa ta jest dostępna jedynie w formie płatnej i oferuje cztery pakiety kanałów: Premium, Sport, HBO i Polonia (dla widzów za granicą). Do tego umożliwia oglądanie seriali, filmów oraz programów w ramach VOD (Video on Demand).

Można z niej korzystać na telefonach (iOS, Android), SmartTV i na komputerach. Co ważne, abonenci Polsat Box (dawniej Cyfrowego Polsatu) nie muszą płacić za korzystanie z Polsat Box Go.

CANAL+ Online

Podobnie jak w przypadku opisanych wcześniej platform, usługa dzieli się na kilka pomniejszych pakietów:

  • CANAL+ – dostęp do wszystkich kanałów CANAL+, w tym biblioteki kanałów filmowych, serialowych, dziecięcych, sportowych oraz tematycznych,
  • CANAL+ Netflix,
  • CANAL+ HBO,
  • CANAL+ Eleven Sports,
  • CANAL+ Fun&News – dodatkowe treści VOD oraz FOX Play, Paramount Play, National Geographic Play, TVN24.

Tutaj również za możliwość oglądania telewizji online trzeba zapłacić. Platforma funkcjonuje w modelu subskrypcyjnym z darmowym dostępem dla użytkowników CANAL+. Dostępność: komputery, telewizory SmartTV oraz telefony i tablety.

Internetowa telewizja staje się coraz bardziej popularna, dlatego można się spodziewać, że w przyszłości takich usług powstanie o wiele więcej. Chociażby w wąskich obszarach, tak jak zrobiła to stacja TVP, udostępniając widzom część swoich kanałów, np. TVP Kultura, TVP Info, TVP Polonia.

Zdjęcie główne: claudid/pixabay.com

tacitprogrammer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać iPady Mini, iMac i skanery w codziennej pracy biurowej?
Jak wykorzystać iPady Mini, iMac i skanery w codziennej pracy biurowej?
Dowiedz się, jak efektywne wykorzystanie iPada Mini, iMac oraz skanerów może zwiększyć produktywność w Twoim biurze.
Ostatnie wpisy