Jaki soundbar do konsoli wybrać?

Jaki soundbar do konsoli wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, jaki soundbar najlepiej zakupić? Który najlepiej sprawdzi się przy konsoli i sprawi, że uzyskasz doskonały dźwięk? Gry wideo obecnie są na bardzo wysokim poziomie, dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw audio do grania, który pozwoli Ci stosownie przeżywać grę. 

Soundbary mają zagwarantować użytkownikowi kompatybilność między jakością dźwięku a jakością obrazu. Umieszcza się je pod, przed lub nad telewizorem. Przeważnie zawierają one co najmniej dwa głośniki i wyposażone są w osobny subwoofer, który ma za zadanie wytworzyć Ci dźwięk na niższych częstotliwościach.

Przy zakupie soundbaru, warto zwrócić uwagę na to czy obsługuje pass-through, czyli dalsze przekazywanie sygnału do telewizora. Przydatną funkcją jest obsługa przez soundbar eARC, dzięki któremu informacje o dźwięku trafią z konsoli do systemu audio w oryginalnej formie. Jednak obecnie ta funkcja dostępna jest w bardzo ograniczonej liczbie modeli. Spotkać ją można m.in w najnowszych telewizorach np. w Samsung QLED. 

Źródło: Obraz VanDulti z Pixaby

Jaki soundbar wybrać?

Granie w gry wideo staje się od razu o wiele przyjemniejsze, gdy mamy sprzęt, który oferuje najwyższą jakość dźwięku. Jeżeli spędzasz wiele czasu przy graniu i zastanawiasz się, jaki soundbar wybrać, to zaznaczamy, że nie warto wybierać mocno zaawansowanych konfiguracji 5.1 lub 7.1. Idealne do gier sprawdzą się mniejsze zestawy, takie jak 2.0 i 2.1.  Warto wybierać modele od renomowanych firm np. JBL, Creative, Sharp. Panasonic, Samsung lub LG, które mają dobre opinie i są sprawdzone.

tacitprogrammer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie powinno być biurko dla gracza?
Jakie powinno być biurko dla gracza?
Gracze bardzo cenią sobie komfort podczas grania. Rzeczywiście wygoda może mieć całkiem spory wpływ na rozgrywkę, a jej brak przesądza […]
Ostatnie wpisy